2018 Track & Field Roster

Men

Name Event Cl-EXP Hometown Last School
Matthew
Arnold
Jr.-TR
Dawson
Chumley
Fr.-HS
Ju’Vonta
Conston
Fr.-HS
Jamie
Crowe
Jr.-TR
Cameron
Dickey
Sprints/Jumps Sr.-3L Houston, Texas/Northland HS
Keith
Fallon
Distance Sr.-1L Dublin, Ireland/Dublin City University
(St. Mary’s College)
Nejc
Ferle
Distance So.-1L Ljubljana, Slovenia/Gimazija Siska
Weston
Floyd
Jumps So.-1L Orange, Texas/
Little Cypress-Mauriceville HS
Kyle
Garcia
Distance Jr.-2L Forney, Texas/North Forney HS
Freddie Gasbarri Distance Sr.-3L Chieti, Italy/Università Politecnica delle Marche
Tylen
Guidry
Sprints/Jumps Jr.-2L Richmond, Texas/George Ranch HS
Christian
Joseph
Sprints So.-1L Humble, Texas/Atascocita HS
Cormac
Kelly
Distance Sr.-1L Carlow, Ireland/Dublin City University
(St. Mary’s Knockbeg)
Mason
Mathews
Hurdles So.-1L Vidor, Texas/Vidor HS
Javon
McCray
Jumps So.-1L Killeen, Texas/Killeen HS
Ben
Morales
Mid-Distance So.-1L Beaumont, Texas/West Brook HS
Kyle
Nelson
Jr.-TR
Brian
O’Bonna
Jumps Sr.-3L Brampton, ON/St. Augustine HS
Webster
Slaughter
Fr.-HS
Satchel
Smith
Fr.-HS
Talon
Tilley
Fr-HS

Women

Name Event Cl.-EXP Hometown/Last School
Nicole
Alozie
Sprints/Jumps Sr.-4L Dallas, Texas/Lake Highlands HS
Caitlin
Ambeau
Fr.-HS
Abisola
Anifowoshe
Fr.-HS
Keri
Banks
Jumps Sr.-1L Warren, Texas/Dodge City CC
Katie
Buckley
Fr.-HS
Makenzie Callender Sprints/Jumps So.-1L Buna, Texas/Buna HS
Taylor
Colbert
Sprints So.-1L Orange, Texas/West-Orange Stark HS
Arriana
Davis
Fr.-HS
Meghan
DuPree
Distance Jr.-2L Bruceville, Texas/Bruceville-Eddy HS
Sarah
Foster
Fr.-HS
TraShauna
Hardy
Sprints So.-1L Houston, Texas/Summer Creek HS
Kyara
Levi
Sprints/Hurdles So.-1L Katy, Texas/Cypress Lakes HS
Kelsie
McClenon
Sprints/Jumps So.-1L Port Arthur,Texas/Memorial HS
Meagan
Menifee
Hurdles Jr.-2L Corrigan, Texas/Corrigan-Camden HS
Na’lmah Muhammad Sprints Sr.-1L
Migle
Muraskaite
Fr.-HS
Deja
Phillips
Sprints/Jumps Sr.-3L Katy, Texas/Katy HS
Taylar
Prier
Hurdles So.-1L Pearland, Texas/Dawson HS
Evie
Reavis
Distance Jr.-2L Mesquite, Texas/Poteet HS
Taeylor Roquemore Sprints So.-1L Fort Bend, Texas/Travis HS
Kelsey
Smith
Sprints So.-1L Bridge City, Texas/Bridge City HS
Janay
Stanton
Sprints Sr.-3L Manor, Texas/Manor HS
Dominique
Taylor
Hurdles Sr.-4L Houston, Texas
Georgia
Tuckfield
Distance Jr.-2L London, England/Heathcote Sixthform
Katy
Whiteoak
Fr.-HS
Thai
Williams
Sprints/Jumps Jr.-2L League City, Texas/Clear Springs HS

Coaching Staff

Trey Clark – Head Coach

Tony Houchin – Assistant Coach – Cross Country/Distance

Alesha Walker – Assistant Coach – Jumps